nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

PAP

dodane 28.03.2014 09:51

Polowanie na znaczek

Szwedzka poczta wypuściła w czwartek serię znaczków z kapitanem piłkarskiej reprezentacji Szwecji i napastnikiem Paris Saint-Germain (PSG) Zlatanem Ibrahimovicem. "Ibra" jest tak popularny, że po kilku godzinach trudno było już je kupić, a we Francji rozpoczęło się na nie „polowanie”.

Seria składa się z pięciu znaczków, w tym trzech z meczu Szwecja - Anglia 14 listopada 2012 w Sztokholmie, wygranym przez gospodarzy 4:2, w którym Ibrahimovic strzelił cztery bramki.

Szwedzi wykupują znaczki masowo nie tylko dla siebie lecz od razu wysyłają je do Francji, gdzie zainteresowanie kibiców PSG jest tak duże, że proponowane ceny są kilkukrotnie wyższe niż emisyjne.
„Wydawaliśmy już znaczki ze sportowcami i motywami sportowymi lecz jeszcze nigdy całej serii poświęconej tylko jednemu zawodnikowi. Zlatan jest jednak tak popularny w Szwecji, że w naszym przypadku jest to również największy ilościowo druk znaczków w Szwecji” - powiedziała Britt Inger Hahne ze szwedzkiej poczty.

Zapewniła, że znaczków nie zabraknie i będą sukcesywnie dodrukowywane, chociaż w pierwszych dniach mogą wystąpić problemy: "urywają się telefony od klientów, którzy zamawiają oryginalną serię w dużych ilościach nie ukrywając, że zamierzają wysłać je do Francji. Kilku zarejestrowanych u nas kolekcjonerów, którzy mają pierwszeństwo poprosiło o maksymalną liczbę, 1500 kompletów”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione