nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 21.03.2014 20:53

Bez przyjaciółki

Nie tak dawno pokłóciłyśmy się w klasie i odsunęłyśmy się od reszty dziewczyn. Potem zauważyłam, że przyjaciółka czas po szkole spędza z nową koleżanką, nie ma dla mnie czasu. Pytam ciągle, czy jesteśmy jeszcze przyjaciółkami, ona zapewnia, że tak, a ja widzę, że nie. Czuję się okropnie, bo chociaż jeszcze siedzimy razem, to one mają swoje sprawy. Zostałam sama, obrażona i smutna Czasami mam ochotę zbliżyć się do kolegów, bo oni nie robią tylu afer. 12-latka

Sytuacja jest bardzo przykra. Obrażanie nie ma sensu. Ale moim zdaniem nie ma też sensu ciągłe pytanie, czy jesteście jeszcze przyjaciółkami. Pokaż swoją niezależność, samodzielność. One się sobą pozachwycają, a po jakimś czasie im przejdzie. Kombinuj, by się z pozostałymi koleżankami dogadać. Szkoda, że jesteście skłócone, to nie jest dobrze. Pamiętam, jak w jednej klasie dziewczyna została trochę osamotniona, to chodziła uśmiechnięta, brała książkę w rękę, siadała i czytała. Afera przycichła i dziewczyny same do niej przyszły. Jeśli masz w sobie odwagę, to najlepiej byłoby już jutro podejść do kolegów, pożartować, a w pogodne dni można do siebie zapraszać, mecze siatkówki na szkolnym boisku, czy gdzieś w pobliżu Waszych domów, organizować wyprawy rowerowe itd. Przyjaźń we dwie jest zawsze niebezpieczna. Bo nagle jedna została sama. Wytrzymaj to i rozglądaj się uważnie w szkole. Na lekcjach jesteście razem. Masz z kim siedzieć, pogadać. Gdy na przerwie odejdzie, podejdź do kolegów, do koleżanek. Poczuj w sobie siłę, próbuj organizować wesołą grupę rówieśników.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10