nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

Piotr Sacha

dodane 12.03.2014 15:22

Mieszanka wybuchowa

Szwajcaria przebojem wdarła się na mundial w Brazylii. Które miejsce zajmuje dziś w światowym rankingu drużyn narodowych? Mała podpowiedź: wyprzedza między innymi Włochy, Brazylię, Urugwaj, Holandię, Anglię, Francję…

Miejsce Szwajcarii w rankingu FIFA to 6. A jeszcze sześć lat temu była czterdziesta czwarta. Dziś – świetna gra i brak znanych nazwisk. Jak to możliwe? Przede wszystkim dyscyplina i dobra organizacja gry.

I ciekawostka. Na zdjęciu szwajcarscy piłkarze: Gokhan Inler, Blerim Dzemaili, Tranquillo Barnetta, Steve von Bergen, Granit Xhaka, Diego Benaglio, Haris Seferovic, Michael Lang, Fabian Schaer, Reto Ziegler i Pajtim Kasami. Nie wszyscy pochodzą ze Szwajcarii. Turcja, Macedonia, Kosowo, Włochy, Bośnia i Hercegowina, Albania – to piłkarska mieszanka w tej jedenastce. Taka mieszanka może w Brazylii sporo namieszać.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10