nasze media MGN 07/2024
dodane 12.03.2014 10:38

Tyle masz, ile dasz

Młodzież Gimnazjum nr 6 im. Wojciecha Korfantego w Rudzie Śląskiej nie tylko uczy się, rozwija swoje zdolności i talenty, ale również angażuje się w wolontariat.

Młodzież Gimnazjum nr 6 im. Wojciecha Korfantego w Rudzie Śląskiej nie tylko uczy się, rozwija swoje zdolności i talenty, ale również angażuje się w wolontariat w ramach Szkolnego Koła Caritas. Bardzo chętnie bierzemy udział w akcjach charytatywnych inicjowanych przez „Małego Gościa Niedzielnego”.

W roku szkolnym 2011/2012 włączyliśmy się w zbiórkę ofiar na budowę studni, a w bieżącym roku w ramach akcji:  "Tyle masz, ile dasz" - razem z "Małym Gościem Niedzielnym" zbieraliśmy pieniądze dla biednych i chorych dzieci. Udało nam się zebrać 265,30 i w ten sposób pomóc dzieciom, które powinny przebywać na oddziałach intensywnej terapii w szpitalu, a znajdują się w domu pod opieką bliskich.
Akcję promowaliśmy, w  czasie Dekanalnego  Dnia Skupienia Kół Caritas w parafii NSPJ, który odbył się 14.12.2013 r. w Bykowinie.

Oczywiście staraliśmy się przybliżyć problem chorych dzieci wszystkim uczniom naszej szkoły, dlatego systematycznie zbieraliśmy dobrowolne ofiary na ten cel.

Tyle masz, ile dasz   Na zdjęciu: Jakub Benducki, Sara Ludwig i Gabrysia Wilk wraz z opiekunkami koła i ks. Bogusławem Matułą opiekunem parafialnych zespołów Caritas, prowadzącym dzień skupienia.

 

 

 

 

 

Tyle masz, ile dasz   W czasie trwania Dnia Skupienia  sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane kartki.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..