nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

KAI

dodane 07.03.2014 09:19

Podziękuj Franciszkowi!

Wyrazy wdzięczności dla papieża Franciszka nadsyłane z całego świata z okazji zbliżającej się pierwszej rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Ojca Świętego publikuje uruchomiona właśnie specjalna strona internetowa.

Jej adres to: GrazieFrancesco.com.

Inicjatywa ma być osobistym prezentem dla „papieża ludzi”.

Strona internetowa publikuje wszystkie wyrazy wdzięczności dla papieża, które przesyłane są za pomocą serwisu społecznościowego Facebook lub Twittera. Jak zapewniają twórcy przedsięwzięcia, wszystkie życzenia zostaną osobiście dostarczone papieżowi Franciszkowi w czwartek 13 marca 2014, w dniu rocznicy jego pontyfikatu.

Uruchomiona strona jest także wizytówką kampanii, która ma motywować ludzi, aby nie ograniczali się do „okazywania wdzięczności papieżowi tylko poprzez słowa, ale również przez wykonywanie gestów służebnych na rzecz potrzebujących”.

„Mamy nadzieję, że strona internetowa będzie dla wszystkich odwiedzających wezwaniem do służenia innym. Jednym z najsilniejszych przesłań papieża Franciszka jest to, by nie skupiać się na sobie samych, ale na innych” – zaznacza jedna z inicjatorek z grupy „Lindo Lio” z Buenos Aires. „Będąc częścią Kościoła, musimy wyjść na ulice i otworzyć się na świat, zrezygnować ze zła i cieszyć się z dobra, dzieląc się z innymi naszą wiarą” – dodaje Nicolás Cavaliere, który współpracuje z akcją.

Jak podkreślono w nadesłanej deklaracji wstępnej, strona GrazieFrancisco chce dotrzeć nie tylko do wiernych Kościoła katolickiego, ale do wszystkich osób, które cenią duchową opiekę papieża Franciszka. „Franciszek jest papieżem, który jest uznawany za zjawisko światowe, a podziw dla Niego wykracza poza treść tego, co On głosi. Jego pokora i nawoływanie do służenia innym uczyniły z Niego ikonę w ciągu niespełna roku od początku pontyfikatu” – napisano.

Strona działa w ośmiu wersjach językowych. Zamieszczane są tu wiadomości w językach hiszpańskim,, angielskim, francuskim, włoskim, portugalskim, polskim, niemieckim i arabskim. Znajduje się na niej licznik wiadomości, oraz zegar odliczający czas do dnia rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka, a także film wideo z Ojcem Świętym. Wpisy publikowane na stronie GrazieFrancesco.com pochodzą z wiadomości, które zostały przesłane za pomocą Facebooka lub Twittera przy użyciu tzw. hashtagu.

„Lindo Lío” jest otwartą grupą młodzieży, której celem jest upowszechnienie kultury służenia i miłości promowanej i ucieleśnianej przez papieża Franciszka.

„Lío” (z języka hiszpańskiego: zamieszanie, raban, hałas) jest wyrażeniem używanym w Argentynie, które oznacza „robienie hałasu, po to by zostać zauważonym”. Wyrażeniem tym posłużył się papież Franciszek podczas Światowego Dnia Młodzieży w ubiegłym roku w Brazylii. Papież mówił wtedy: „Pragnę wam powiedzieć o tym, na co mam nadzieję, a co będzie konsekwencją Światowego Dnia Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Chciałbym, aby był to raban także w diecezjach. Chcę, by Kościół wyszedł na ulice!”.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione