nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020

Gabriela Szulik/Open Doors

dodane 27.02.2014 12:23

Hayat woła Jezusa

Od listopada ubiegłego roku dziewczyna ucieka. W jej telefonie komórkowym ojciec znalazł Biblię i chrześcijańskie pieśni.

Niedawno 18-letnią Hayat z Etiopii, spotkał pracownik Międzynarodowej Chrześcijańskiej organizacji wspierającej prześladowanych wyznawców Chrystusa „Open Doors” (Otwarte Drzwi).

Rodzina Hayat Hussein jest dumna ze swojego muzułmańskiego pochodzenia. W Hareri, gdzie mieszkają są bardzo szanowani. Hayat – na życzenie rodziny – ukończyła szkołę Koranu. Podczas studiów okazała się przykładną i zdolną studentką islamu. Jednak coraz bardziej interesowała się „prorokiem Isa”, czyli Jezusem. Zaczęła szukać kontaktu z chrześcijanami, by zapytać o Niego, co w domu rodziców nie było łatwe.

Przyjaciółka załatwiła więc Hayat pracę jako fryzjerka. Dziewczyna wyprowadziła się z domu. Któregoś dnia do zakładu fryzjerskiego przyszedł w końcu chrześcijanin i Hayat zapytała go o Kościół Chrystusowy.

Kiedy jednak rodzina odkryła, że Hayat pracuje, musiała wrócić. W domu rozchorowała się i w gorączce prosiła Jezusa o pomoc. Jej pobożny muzułmański ojciec był zszokowany, gdy usłyszał córkę wołającą we śnie imię Jezusa. Podejrzewając ją o kontakty z chrześcijanami, zajrzał do telefonu komórkowego. Znalazł tam Biblię i chrześcijańskie pieśni.

Nie wahając się, związał córkę i zagroził, że ją zabije.

Hayat udało się jednak uciec. Schronienie znalazła u chrześcijan. „Chcę najpierw dowiedzieć się więcej o Jezusie, a potem wrócę do mojej rodziny i przyjaciół, i opowiem im wszystkim o Nim” – tak o swoich planach powiedziała 18-latka pracownikowi Open Doors.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione