nasze media Mały Gość 04/2024

PAP

dodane 26.02.2014 11:37

„Spacer” Roberta Lewandowskiego

"Robert Lewandowski poprowadził spacer Borussii na stadionie Zenitu" - taki tytuł widnieje na stronie UEFA po meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Polski piłkarz, który w ostatnich dniach narzekał na przeziębienie, zdobył dwie bramki. Borussia wygrała 4:2.

"Mega dobry wynik z Zenitem! Dodatkowo dowiedziałem się, że dziś zostałem najskuteczniejszym piłkarzem w historii BVB. Fajna sprawa" - napisał Lewandowski na Twitterze.
Polski piłkarz w 61. minucie trafił do bramki po podaniu Łukasza Piszczka, a dziesięć minut później sam wbiegł w pole karne z prawej strony i mocny strzałem nie dał szans golkiperowi Zenitu Jurijowi Łodyginowi.
To piąte i szóste trafienie Lewandowskiego w tym sezonie Ligi Mistrzów. Łącznie w europejskich pucharach napastnik, który latem przejdzie do Bayernu Monachium, zdobył dla BVB 18 bramek, co jest rekordem klubu.
Lewandowski rozegrał całe spotkanie, podobnie jak Piszczek. Zabrakło natomiast Jakuba Błaszczykowskiego, który z powodu kontuzji kolana musi pauzować do końca sezonu.