nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018
dodane 14.02.2014 21:27

Tylko we dwie

Moja przyjaciółka bardzo się denerwuje, gdy rozmawiam z innymi dziewczynami. Mówi, że ją zdradzam. Chce, byśmy cały czas były same, bez żadnych kontaktów z pozostałymi. A mnie ciągnie do innych, mam już dosyć tego zamykania się we dwie. 11-latka

Mów jej, że tylko bardzo małe dziewczynki przyjaźnią się we dwie, że nastolatki tworzą grupy i to nie jest zdrada. Jeśli jej nie przekonasz za pierwszym razem, to odchodź do przyjaciółek, a potem się śmiej i mów, że jesteście już młodzieżą, że chyba się nie obraziła. Powiedz, że specjaliści tłumaczą, że małe dziecko jest z mamą i jest bardzo zaborcze wobec mamy. Niepewne siebie dziewczynki chcą mieć w szkole tylko jedną przyjaciółkę, bo tak czują się bezpiecznie, jak w domu. Zapytaj, czy ona się czegoś boi, czy ma jakieś kłopoty, może kompleksy, że tak się boi otwarcia na innych. Bądź dla niej serdeczna i spokojnie wyjaśniaj, wciągaj w kontakty z innymi dziewczynami, a jednocześnie ucz się odmawiać i realizować swoje marzenia, swoje pomysły na życie.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 17.11.2018
  łączna liczba komentarzy: 104
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik