nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 13.02.2014 21:47

Zdjęcia na portalu

Martwimy się o naszą koleżankę, która wrzuca na f-b bardzo dziwne zdjęcia. Stoi na nich w wyzywających pozach, bardzo umalowana, ubrana jakby była starsza. Ciągle nowe zdjęcia, za które już nam wstyd. A ona się nie wstydzi, tylko uważa się za dorosłą, zaś my to niby dziecinne. Co z tym robić? 13-latka

To jej decyzja i jej wybór, który możecie skrytykować, byle w umiejętny sposób, by zrozumiała, o co Wam chodzi. Podam dzisiaj 2 wyjścia, ale możliwe, że nic nie pomoże. Ona ma taką wizję i może być trudno ją przekonać. Przegadaj ten problem z kilkoma mądrymi dziewczynami. Możecie wykorzystać jakąś okazję i w szkole w pewnym momencie wywołać na przerwie temat zdjęć na f-b. Jedna niech powie, że śmieszą ją dziewczyny, które się na tych zdjęciach sztucznie uśmiechają, które się do nich niepotrzebnie malują, chcą się postarzeć i narażają się na śmieszność. Możesz ją też wprost poprosić o rozmowę i jasno powiedzieć, że martwią Cię zdjęcia, które umieszcza, bo są prowokujące, nienaturalne, że mogą wywołać złe komentarze. Powiedz, że ośmiesza Was przed kolegami, którym te zdjęcia wcale się nie podobają, chociaż je chętnie oglądają. W obu przypadkach ona może Was, Ciebie nie posłuchać, bo jest pewnie przekonana, że zachowuje się dojrzale. Temat zdjęć rzucanych na portale można by też omówić na lekcji wychowawczej lub na przysposobieniu do życia w rodzinie. Jest sprawą jasną, że dziewczyna robi źle, ośmiesza siebie, ale też trochę ośmiesza wszystkie rówieśniczki, bo potem chłopcy uogólniają sprawę, powiedzą, że wszystkie są takie, trochę bez godności.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione