nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 10.02.2014 21:44

Trudne trójki

Do mojej przyjaciółki przyczepiła się bardzo męcząca koleżanka, która mnie chyba nie lubi i próbuje nas rozłączyć. Wszędzie za nami chodzi, nie możemy pogadać, a do tego ciągle zaprasza moją przyjaciółkę na noc. A ona tego nie chce. Jesteśmy już zmęczone tą sytuacja. Po lekcjach obie mamy sporo zajęć, nie mieszkamy zbyt blisko siebie, więc nasz wspólny czas to szkoła. Przyjaźnimy się od przedszkola i nie zamierzamy tego zmieniać lub zakończyć. Nachalna koleżanka zatruwa nam życie. 11-latka

Bardzo Wam współczuję i podaję kilka rad, może coś się przyda: uciekajcie jej trochę po szkolnych zakamarkach. Może do biblioteki? A jeszcze lepiej stawajcie w dużej grupie dziewczyn, a nie w trójkę. Twoja przyjaciółka niech jej powie, że nie może przyjść do niej na noc, niech nie mówi, że może kiedyś, tylko prosto i szczerze: „nie, nie licz na mnie”. Spróbujcie kilka razy odejść, a gdy ona za Wami pójdzie, powiedzcie, że zaraz wrócicie, niech nie idzie za Wami. Może jest w klasie jakaś inna koleżanka, którą poprosicie o pomoc i która ją trochę od Was odciągnie? A może pewnego dnia jedna z Was powie coś w stylu:  "nie chcemy być chamskie, ale chyba musimy, bo nie dajesz nam ani chwili samotności, byśmy sobie mogły pogadać. Potrzebujemy trochę prywatności. Nie bardzo wychodzą przyjaźnie we trzy, to najtrudniejszy układ, więc nie chcemy tworzyć przyjacielskiej trójki. Poszukaj raczej pary dla siebie lub utwórzmy czwórkę, może szóstkę”.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione