nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019
dodane 30.01.2014 10:48

Krzywousty w „Kamieniołomie”

Bolesław Krzywousty przypomniał o sobie i swoich czasach, a rycerz Szymon opowiedział o pierwszych wyprawach krzyżowych i regule rycerskiej.

W piątek 24 stycznia w Krakowie w „Kamieniołomie” (scena przy parafii Św Józefa na ul Zamojskiego) odbyło się drugie widowisko  w ramach cyklu „Historia dla najmłodszych – budzenie pasji” przygotowane przez Stowarzyszenie Konferencję Św Wincentego A Paulo.

Młodzi widzowie mogli tym razem zapoznać się z okresem od panowania Bolesława Chrobrego do Bolesława Krzywoustego. W roli narratora wystąpił sam Bolesław Krzywousty. Dzieci wysłuchały opowieści Bolesława, zobaczyły  różne fragmenty filmów, obrazów, map przedstawiających zmieniające się granice Polski. Zapoznały się ze skomplikowanym losem samego Bolesława, poznały jego dylematy i przyczyny podjęcia kluczowej decyzji – spisania testamentu i podziału Polski na dzielnice. Pojawił się również interesujący gość – rycerz Szymon, który opowiedział o pierwszych wyprawach krzyżowych , regule rycerskiej, odpowiadał na pytania. Dzieci zapoznały się z elemantami stroju rycerskiego i uzbrojenia. W następnej części mali widzowie otrzymali zadanie – zastanowienia się, co jest dla nich ważne, czego chcieliby bronić. Pomysły zostały szybko utrwalone – dzieci otrzymały przygotowane tarcze rycerskie i malowały na nich swoje przemyślenia.

Całość zwieńczyła wspólna fotografia. Następne spotkanie jak zwykle w „Kamieniołomie” 14 lutego o 18 00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione