nasze media Najnowszy numer MGN 02/2020
dodane 29.01.2014 20:49

Pozytywnie i z humorem

Moi znajomi zarzucili mi, że jestem pesymistką, że bez końca opowiadam o swoich problemach. Chyba jestem pod wpływem mojej babci, która się nieustannie wszystkim martwi i wszystko widzi w czarnych kolorach. Chcę się zmienić, ale jak? Licealistka

Pozytywne podejście do życia należy w sobie wypracować. To powinny być regularne ćwiczenia. Nie opowiadaj znajomym szczegółowo o swoich problemach. Skoro Cię potem krytykują, to znak, że nie trzeba zbyt wiele i zbyt szczegółowo opowiadać. Jeśli już jednak masz potrzebę opowiedzenia o problemach, to opowiadaj lekko żartobliwie i kpij troszkę z siebie. Śmiej się dużo, głównie z siebie. Każdego dnia rozglądaj się uważnie dokoła i myśl sympatycznie o ludziach i o wydarzeniach. Zastanów się, czy lubisz siebie, czy jesteś z siebie zadowolona. Ciesz się ze swoich zalet, rozwijaj swoje talenty. Dziękuj Panu Bogu za wszelkie dobro, za drobiazgi. Nie narzekaj. Zastanów się, czy tym właśnie ludzi nie męczysz Nie myśl za dużo o sobie, rzucaj się z entuzjazmem w różne działania, wtedy nikt Cię nie nazwie pesymistką.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17