nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 08.01.2014 20:49

Natłok problemów?

Ciocia zaprosiła mnie do siebie na wakacje. Daleka wyprawa samolotem. Tak się ucieszyłam, że aż skakałam. A tu nagle rodzice, że to jeszcze nie jest pewne, że jeśli się moje oceny nie poprawią, to nici z wyjazdu. Załamałam się, wszystkiego mi się odechciało. Modlę się o pomoc do mojego Anioła Stróża, bo z nim łatwiej na sprawdzianach. Bo ja tak bardzo chcę jechać. Nikt mnie nie rozumie, rodzice tylko żądają lepszych ocen, koleżanki nie widzą problemu, czuję się samotna… Gimnazjalistka

Zastanów się, ile w Tobie lenistwa, ile nieumiejętności uczenia się, ile systematyczności. Ucz sie solidnie, ucz się mądrze, zdawaj, poprawiaj, staraj się, proś nauczycieli o jakieś wyjaśnienia itd. Nigdy nie kombinuj tak, że Ty się będziesz leniła, a Anioł Stróż pomoże. Ty masz dać z siebie wszystko i wtedy prosić go o nadzór. Nie narzekaj. Masz dobrych rodziców, którym na Tobie zależy, masz przyjaciółki. Doceń to. A teraz masz jeszcze szansę na atrakcyjny wyjazd. I pewnie wyjedziesz, skoro Cię zapraszają. A świadectwo będzie takie, na jakie Cię stać, tylko uczciwie się staraj. Gdy będziesz w tym względzie w porządku, powiedz rodzicom, że niczego nie lekceważysz, a oceny są takie jakie są. Nie potrafisz już więcej się nauczyć. Mów rodzicom prawdę o ocenach, bo inaczej stracą do Ciebie zaufanie. A odzyskać zaufanie jest bardzo, bardzo trudno.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione