nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019

PAP

dodane 07.01.2014 09:55

Franciszek przy żywej szopce

Papież Franciszek odwiedził po południu w uroczystość Objawienia Pańskiego jedną z parafii w Rzymie, gdzie oglądał żywą szopkę. Spotkał się z setkami wiernych, a do proboszcza powiedział: "Jesteś szalony, ale to szaleństwo podoba się Bogu".

Podczas wizyty w parafii świętego Alfonsa de Liguori - autora słynnej włoskiej kolędy - na północy Wiecznego Miasta Franciszek starał się przywitać osobiście ze wszystkimi wiernymi. Od parafian dostał kolorową skarpetę z czekoladkami; jest to tradycyjny podarek wręczany w święto Trzech Króli. Rozmawiał z dziećmi pytając je: "czy Jezus zostaje z nami po Świętach". Najmłodsi odpowiedzieli mu chórem: "tak". "A diabeł też?" - pytał. Papież usłyszał gromkie "nie".

Potem długo oglądał szopkę i inscenizację z udziałem 200 osób. Przywitał się ze wszystkimi, którzy w niej wystąpili. Kilku pasterzy ze żłóbka położyło Franciszkowi na barkach małą owieczkę.
Dwumiesięczny chłopczyk w roli Dzieciątka Jezus ma na imię Francesco i został ochrzczony w poniedziałek rano.

Na zakończenie wizyty papież powiedział: "Módlmy się za dzieci, za dzieci, które mają się narodzić i za dziadków, którzy są mądrością".

Proboszcz ksiądz Dario zrelacjonował potem mediom swą rozmowę z Franciszkiem. "Powiedział mi, że jestem szalony, ale to szaleństwo podoba się Bogu" - podkreślił. Ujawnił, że zaproszenie dla papieża, by zobaczył żywą szopkę wystawianą w jego parafii, wysłał zaledwie kilka dni temu i natychmiast dostał od niego odpowiedź z zapewnieniem, że chce ją odwiedzić.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: Dziś 15:51
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 2
  minialo
  ostatnia aktywność: 14.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 5
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10