nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 05.01.2014 22:35

Zmartwienie

Mój kolega z klasy przestał chodzić do kościoła, a do tego jeszcze tnie się i pali. Nie wiem co się z nim dzieje. Zmartwiony kolega

Z Twojego listu wynika, że kolega pogubił się w życiu, że nie potrafi sobie poradzić z różnymi problemami. Możesz do niego podejść i zapytać, czy możesz mu jakoś pomóc, bo chyba nie czuje się dobrze. Gdyby niechodzenie do kościoła i palenie sprawiało mu radość i dawało zadowolenie, to by się przecież nie ciął. Młodzi tną się najczęściej wtedy, gdy nie radzą sobie z problemami, gdy nie są sami z siebie zadowoleni. Może ma kłopoty w domu, w rodzinie, może wpadł w złe towarzystwo, może ktoś przez Internet namawia go do tego wszystkiego. Możesz co jakiś czas pytać go, czy chce Twojej pomocy, możesz się za niego modlić, możesz go obserwować, wciągać do rozmowy, do sportu. Uważaj tylko, by on nie próbował Cię wciągnąć w to, co sam robi. Nie podałeś Waszego wieku, nie wiem, czy znasz jego rodzinę. Bo w takich przypadkach najlepiej jest powiadomić dorosłych, niech oni wezmą problem na siebie. To mogą być Twoi rodzice, wychowawca klasy, szkolny pedagog lub katecheta.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione