nasze media Najnowszy numer MGN 02/2020
dodane 18.12.2013 19:54

Uciec od nachalnej koleżanki

Do naszej dobranej grupki doczepiła się strasznie nachalna koleżanka. Biega za nami, woła, by na nią zaczekać, a gdy godzimy się i zabieramy ją ze sobą, to zachowuje się hałaśliwie, przynosi wstyd. Nie można przy niej szczerze pogadać, jest męcząca, w głupi sposób zarozumiała, słowem nic dobrego. Delikatne aluzje nie pomagają. 11-latka

Bardzo ciężko jest mieć taką koleżankę w klasie. Skoro żadna rozmowa na nią nie działa, to chyba zostaje Wam fortel, czyli sposób. Np. gdy chcecie gdzieś iść bez niej, a może tylko pogadać, to jedna z nią przez chwilę  zostaje i dopiero po jakimś czasie woła, że musi szybko coś załatwić, zostawia ją. Zastanówcie się, z kim z klasy lub spoza klasy dobrze by się dogadała i podpowiedzcie jej imię tej osoby lub osób. Kombinujcie. Może raz jedna z boku z nią pogadać, że powinna mieć honor i jeśli jej nie chcecie, niech się z tym pogodzi i szuka przyjaciółek gdzieś indziej. Taki temat można też poruszyć na lekcji wychowawczej, ale teoretycznie, niech się różne osoby wypowiedzą. Omówcie też problem nachalności, poczucia godności, że gdy nas ktoś nie chce, to przecież nie ma sensu wpychac się na siłę. Może ona tego nie czuje, może w życzliwy sposób należy jej to wyjaśnić. Spokojnie i cierpliwie, podając przykłady ze szkoły. Bo do przyjaźni nie można nikogo zmuszać, a dobre wychowanie nie może oznaczać zniewolenia i uległości.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Sindi
  27.12.2013 15:10
  Pytanie jest jakby wyjęte mi z ust! Mam taki sam problem (i lat zresztą też tyle samo). Teraz będę już wiedziała, co zrobić, dziękuję! :)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17