nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

PAP

dodane 17.12.2013 10:06

Urodziny papieża Franciszka

We wtorek papież Franciszek kończy 77 lat.

W Watykanie nie odbędą się żadne uroczystości z tej okazji, ponieważ urodziny papieża nie są dniem świątecznym. Pierwszy tort urodzinowy Franciszek dostał w sobotę od dzieci.
"Widzę, że jest szczęśliwy, a nawet odmłodniał" - tak o Franciszku powiedziała kilka tygodni po jego wyborze 13 marca jego siostra Maria Elena Bergoglio, mieszkająca w Argentynie. To samo potwierdzają wszyscy ci, którzy kardynała Bergoglio znają z czasów jego posługi w Buenos Aires.

"Tam był zawsze poważny, nigdy się nie uśmiechał, a w Watykanie jest radosny i pełen humoru" - zauważył nowy metropolita stolicy Argentyny, arcybiskup Mario Aurelio Poli. Wyznał, że usłyszał od Franciszka, iż "wesoło jest być papieżem".

Jego obecni współpracownicy mówią, że jest pełen energii, a oni niemal codziennie czekają na to, czym tym razem ich zaskoczy.

Franciszek zaczął świętować urodziny już w sobotę. Pierwsze urodzinowe przyjęcie - z wielkim tortem i świeczkami - odbyło się w Auli Pawła VI podczas spotkania papieża z dziećmi, podopiecznymi watykańskiej przychodni pediatrycznej, pomagającej przede wszystkim rodzinom imigrantów.

Do Watykanu napłynęły z całego świata tysiące życzeń dla papieża. Każdego dnia poczta dostarcza także podarunki dla Franciszka, setki próśb o pomoc, ale i listy, w których znajdują się drobne sumy pieniędzy. Wierni proszą, aby ich datki zostały przekazane najuboższym.

 

« 1 »

TAGI: FRANCISZEK

oceń artykuł Pobieranie..