nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 10.12.2013 21:35

Nałóg pisania

Napisałam kiedyś do nieco starszego chłopaka, którego znam słabo, mieszka daleko. On ma dziewczynę, ale odpisuje mi. Niestety, to ja zawsze zaczynam rozmowy. Chyba wpadłam w nałóg pisania, bo też nudzę się często, a z nim się dobrze gada. Chcę przestać, ale nie potrafię. Jak się za to wziąć? Nastolatka

Ja rozumiem, że miło się pisze z chłopakiem. Czy chciałabyś, aby kiedyś Twój chłopak każdego wieczoru pisał z jakąś nieznaną dziewczyną?. Już na jutro przygotuj sobie dobrą książkę albo bardzo dobry film i nie pisz do niego. Poczekaj, czy on się odezwie. Skoro się uzależniłaś, to teraz metodą małych kroków odchodź od tego nałogu. Przez 10 dni pisz co drugi dzień, potem co trzeci dzień, w końcu tylko raz w tygodniu. Jeśli mu na Tobie zależy, to on będzie pierwszy pisał. A jeśli się nie odezwie, to tym bardziej milcz i nie pisz pierwsza. To bardzo źle, że się nudzisz. Trzeba znaleźć swoje zainteresowania i je rozwijać. Teraz jest już czas przygotowań do świąt, Internet jest pełny różnych przepisów kulinarnych, instrukcji wykonywania różnych świątecznych ozdób. Nic, tylko coś robić. Jest tyle cudownych powieści dla dorastających dziewczyn, szczególnie polskich autorek. Nic tylko czytać.Nuda jakoś podejrzanie łączy się z lenistwem, aż lenistwo jest wrogiem duszy, jest jednym z grzechów głównych.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione