nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019
dodane 28.11.2013 20:15

Samotność w nowej szkole

W szóstej klasie zmieniłam szkołę, bo tam się już nie dało wytrzymać. Teraz nie ma dokuczania, wszyscy kulturalni, ale jestem samotna, bo każdy jest w swojej grupce i nie chcą nikogo nowego. A ja jestem tak spragniona kontaktu z rówieśnikami! 12-latka

Gdy ktoś w szóstej klasie zmienia otoczenie, to musi się liczyc z takimi trudnościami. Ciesz się, że jest lepiej niż było. Nie szukaj przyjaciółki, zostaw to do gimnazjum. Natomiast teraz pomyśl szczerze, jaką chciałabyś mieć koleżankę i sama staraj się taka właśnie być. Gdy obserwuję uczniów to widzę, że chętnie przebywają w otoczeniu osób uśmiechniętych, zadowolonych, pogodnych. Smutki zostaw w domu. Bardzo pilnuj nauki, gdyż osób dobrze się uczących na ogół się szanuje. Gdy zauważysz, że ktoś czegoś potrzebuje, to w naturalny sposób zapytaj, czy mu pomóc. Czasami upiecz coś dobrego, przynieś, poczęstuj, powiedz, że to Twoje wypieki. Czasami przynieś na przerwę książkę lub gazetę i czytaj, by pokazać, że aż tak Ci nie zależy. Nie chodź smutna po klasie, szkole. Uśmiech, serdeczność, naturalna życzliwość. Czasami powiedz komuś, że ma coś fajnego ubranego, że w czymś ładnie wygląda. Ale nie bądź nachalna. A jeśli nie będzie dobrze, to  wytrzymaj jakoś, czas szybko minie, a w gimnazjum będą nowe osoby, nowe przyjaźnie.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

                                                                       

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 24.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 111
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione