nasze media Mały Gość 04/2024

Gabriela Szulik

dodane 26.11.2013 12:44

W Zakopanem zima na całego

Zima już na dobre zagościła w Europie.

Zima już na dobre zagościła w Europie. Najpierw w północnej Francji w zeszłym tygodniu spadło tyle śniegu, że ciężkim samochodom zabroniono ruszać się z miejsca. Na drogach leżało ok. 30 cm śniegu. Wczoraj, w poniedziałek zima pojawiła się też na Węgrzech.

Wystarczyło kilka godzin, by zrobiło się całkiem biało.

Najbardziej śniegiem zdziwili się jednak Portugalczycy, bo nie padał on w tym kraju od dawna. A od ponad stu lat Portugalczycy zobaczyli na termometrach temperaturę nawet 6 stopni poniżej zera. To z powodu zimnego powietrza, jakie nadciągnęło tam z mroźnej Arktyki. Dla mieszkańców Portugalii to szczególnie trudne, bo większość domów nie ma centralnego ogrzewania.

U nas najwięcej śniegu spadło na południu. W Zakopanem w nocy z niedzieli na poniedziałek spadło go tyle, że nawet w mieście (co widać na zdjęciu) trudno było się poruszać. Poza tym, jeszcze do zimy się nie przyzwyczailiśmy. Trzeba przyznać, że jesień tego roku trochę nas rozpieściła piękną pogodą. Tymczasem na Kasprowym Wierchu śniegu spadło prawie pół metra a temperatura – jak podają meteorolodzy – spadła do minus 12 stopni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..