nasze media Najnowszy numer MGN 12/2018
dodane 25.11.2013 22:54

Odrzucona przyjaźń

Ostatnio przyjaciółka mnie odrzuca. Innych przyjaciółek nie mam. Wszystkie dziewczyny są "zajęte". IV-klasistka

Wiele dziewczyn właśnie w IV klasie ma takie kłopoty. Zaczynacie dorastać i powoli odczuwacie potrzebę zmian. Czasami są to takie zmiany bez sensu, jak odsuwanie się od przyjaciółki. Może Twoja przyjaciółka nawet nie wie, dlaczego tak robi? Ale możesz ją o to zapytać. Jeśli nie chcesz pytać albo nic nie powie, to sama się zastanów, co Was różni. Bo w tym wieku bywa, że stare przyjaźnie ulegają osłabieniu. Potem w VI klasie dziewczyny już stanowią mniej lub bardziej zgraną grupę. Bo to chodzenie tylko we dwie jest bardzo dziecinne i zrób co się tylko da, by to się w Waszej klasie kończyło. Rozglądaj się każdego dnia, podchodź do różnych dziewczyn, śmiej się z nimi, żartuj, rozmawiaj. Nigdy nie obgaduj! To ważne! Przyjrzyj sie też uważnie, czy jeśli Twoja przyjaciółka Cię odrzuca, to może zbliża się do innej dziewczyny w klasie. Wtedy jej najbliższa koleżanka byłaby sama. Nastolatka powinna mieć wiele przyjaciółek, a im więcej tym lepiej. Jedna do poważnych rozmów, inna do wygłupów, inna do wspólnej nauki, inna do
rozmów o modzie, fryzurach itd. Może uda Ci sie kiedyś wyjaśnić koleżankom, że tylko małe dziewczynki przyjaźnią się we dwie, a dojrzałe nastolatki tworzą zgrane i wesołe grupki.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 12.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 2
  minialo
  ostatnia aktywność: 12.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 4
 • 3
  wierzchowskijan49
  ostatnia aktywność: 25.04.2018
  łączna liczba komentarzy: 13
 • 5
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2