nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019
dodane 20.11.2013 22:50

Myśl dobrze o sobie

Często siedzę przy komputerze i załamuję się, gdy widzę, jak mniej atrakcyjne i mniej mądre osoby mają masę znajomych i tak ciekawie spędzają czas. Niby nikt mnie nie odrzuca, ale mogłoby być lepiej. Nie mam i nie miałam chłopaka w przeciwieństwie do koleżanek, którym daleko do ideału. Mam dobre oceny, lecz są lepiej się uczący. Nie narzekam na brak urody, ale są ładniejsze. Ale jeśli chodzi o sprawy towarzyskie, to jestem chyba na szarym końcu. Muszę być beznadziejnie nudna, skoro nikt mnie nie zaprasza na wyjścia, skoro się wszyscy bawią, ale beze mnie. Przez to już nie bardzo potrafię rozmawiać z rówieśnikami, bo mam wrażenie, że moje zdanie i tak się nie liczy, moja opinia nie ma znaczenia…. Licealistka

Chyba męczy Cię ambicja połączona z niepewnością, a może i niskim poczuciem wartości. Myśl o sobie dobrze i serdecznie! To bardzo ważne. Nie chodzi tu o zarozumialstwo, ale po prostu, lubisz siebie, akceptujesz siebie- pod każdym względem! To znaczy, że znasz też wady, pracujesz nad nimi, ale jednocześnie nie wymagasz za dużo. Przydałby się zakaz porównywania sie z innymi. Mniej siedzenia na stronach internetowych, byś nie śledziła zazdrosnym okiem tych plotek i bzdurnych informacji. To niemądra cecha współczesności- popisywanie się ilością znajomych, ilością zaliczonych imprez, sposobem spędzania czasu. Nie udostępniaj za bardzo swojej prywatności. A jeśli nie chcesz tego zmienić nagle, to pisz tajemniczo, półżartobliwie... Gdy dasz już sobie luz i nie będziesz od siebie za dużo wymagała, to masz jedno bardzo ważne zadanie- pozytywne i życzliwe myślenie o innych. To trudne zadanie. Gdy gdzieś siedzisz, to obserwuj ludzi i o każdym pomyśl coś dobrego. Jeśli samoistnie wpadnie Ci zła myśl, to "przykryj" ją zaraz dobrym spostrzeżeniem na temat kogoś. Najpierw ćwicz to na ludziach obcych, a potem na wszystkich. Jest to trudne, ale pomaga, bo powinno wejść w nawyk.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 24.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 111
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione