nasze media MGN 07/2024

KAI/p

dodane 19.11.2013 15:48

Zmarła mama księdza Popiełuszki

Mama bł. ks. Jerzego Popiełuszki zmarła w Szpitalu Miejskim w Białymstoku. Miała 93 lata.

Marianna Popiełuszko urodziła się na wsi na Białostocczyźnie, wyszła za mąż w wieku 22 lat, w czasie wojny, urodziła pięcioro dzieci, z których dwoje umarło. I właśnie z powodu syna – księdza Jerzego Popiełuszki, duszpasterza, który stał się symbolem oporu w ponurych czasach PRL, stała się osobą znaną, jako porażona cierpieniem matka, która jednak przebacza oprawcom.

Los Marianny Popiełuszko nie różnił się od losu milionów polskich kobiet - całe życie ciężko pracowała na roli, wyszła za mąż, urodziła dzieci, modliła się na różańcu, rytm jej życia określały pory roku i wykonywane w polu prace - pisała Milena Kindziuk w wydanej w ub. roku książce "Matka świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko". Opis wydarzeń, gdy 20 października 1984 roku dowiedziała się z dziennika telewizyjnego o porwaniu syna, a dziesięć dni później o jego śmierci - to najbardziej przejmujące stronice tej opowieści.

Jak wyznawała pani Marianna, przez ten tragiczny czas przeszła szczęśliwie tylko dzięki identyfikacji z Maryją, Która też straciła Syna, bo "serce moje by tego nie wytrzymało".

 

« 1 »

TAGI: POPIEŁUSZKO

oceń artykuł Pobieranie..