nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019

KAI/p

dodane 19.11.2013 15:48

Zmarła mama księdza Popiełuszki

Mama bł. ks. Jerzego Popiełuszki zmarła w Szpitalu Miejskim w Białymstoku. Miała 93 lata.

Marianna Popiełuszko urodziła się na wsi na Białostocczyźnie, wyszła za mąż w wieku 22 lat, w czasie wojny, urodziła pięcioro dzieci, z których dwoje umarło. I właśnie z powodu syna – księdza Jerzego Popiełuszki, duszpasterza, który stał się symbolem oporu w ponurych czasach PRL, stała się osobą znaną, jako porażona cierpieniem matka, która jednak przebacza oprawcom.

Los Marianny Popiełuszko nie różnił się od losu milionów polskich kobiet - całe życie ciężko pracowała na roli, wyszła za mąż, urodziła dzieci, modliła się na różańcu, rytm jej życia określały pory roku i wykonywane w polu prace - pisała Milena Kindziuk w wydanej w ub. roku książce "Matka świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko". Opis wydarzeń, gdy 20 października 1984 roku dowiedziała się z dziennika telewizyjnego o porwaniu syna, a dziesięć dni później o jego śmierci - to najbardziej przejmujące stronice tej opowieści.

Jak wyznawała pani Marianna, przez ten tragiczny czas przeszła szczęśliwie tylko dzięki identyfikacji z Maryją, Która też straciła Syna, bo "serce moje by tego nie wytrzymało".

 

« 1 »

TAGI: POPIEŁUSZKO

oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  JanekP
  ostatnia aktywność: 18.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik