nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 18.11.2013 20:43

Ukryte zmartwienia

Czuję się niekochana, niepotrzebna, niechciana, coraz brzydsza, a moja samoocena i wiara w siebie i ludzi wynosi 0. Kilka koleżanek ma chłopaków, a ja sama i sama. Nawet mniej się modlę, a jestem w oazie i w czym się tylko da. W szkole zawsze jestem uśmiechnięta i przekazuję to innym, a ludzie biorą garściami. Tylko, że ja coraz częściej chodzę przygnębiona, smutna, chce mi się wyć. Gimnazjalistka

Nikt z otoczenia nie wie, jak Ci ciężko. A może być i tak, że sporo koleżanek i kolegów przeżywa dokładnie to samo, lecz każdy męczy się w samotności, byle na zewnątrz błyszczeć. Twoje otoczenie podziwia Cię za dobry humor, może kilka osób dodatkowo się przez to dołuje, zazdrości Ci uśmiechu. Każdy człowiek ma prawo do gorszego dnia. Przyznaj się kiedyś jednej z koleżanek, że masz doła, że chce Ci się wyć, itd. Zawsze to lżej, gdy ktoś ma to samo. Poza tym ból podzielony z kimś staje sie o połowę mniejszy. Radość podzielona z kimś staje się dwa razy większa. Prawie każda dziewczyna w wieku 15 lat jest gotowa do pięknego i czystego uczucia. W tym właśnie wieku to marzenie staje się czasami obsesją. Tym bardziej, że rówieśnicy dziewczyn absolutnie nie są do tego gotowi. Dlatego zapanuj nad obsesją, a emocje skieruj na coś innego. Najlepiej na jakąś pasję, na jakąś twórczość, działalność. Właśnie z nadmiaru emocji powstają wielkie dzieła.
Dziewczyny tak marzą o czułości, o uczuciu, że idą na dalekie ustępstwa, pozwalają sie źle traktować, wykorzystać, byle tylko "mieć chłopaka". Warto, by dziewczyny bez chłopaków dumnie sie wyprostowały, spotykały się, śmiały, żartowały, wymyślały różne ciekawe zajęcia. Popłacz sobie od czasu do czasu. A potem się otrząśnij i się śmiej. Najlepiej troszkę z siebie, ale tak życzliwie. Naucz się kolegów traktować jak kumpli. Wyżywaj się w różnych działaniach, dbaj o swój rozwój, nie daj się dołować tęsknocie za chłopakiem, bo on sie w Twoim życiu pojawi. Módl się o dobrego chłopaka! Proś różnych świętych, wiele osób poleca św. Józefa, św. ojca Pio, naszego Jana Pawła II. Proś Matkę Bożą. Niech Ci wskażą dobrego chłopaka. A teraz niech dadzą siły psychiczne na czas oczekiwania! Każda myśląca nastolatka czuje sie brzydka. To naturalne. Ale przełamuj to, spoglądaj w lustro życzliwie, uśmiechaj się do siebie, nie tylko do innych.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..