nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018

PAP

dodane 17.11.2013 11:53

Bałtyk wyrzucił wieloryba

Martwy waleń prawdopodobnie butelkonosy został odnaleziony na plaży w pobliżu Unieścia w zachodniopomorskiem

Na plaży w pobliżu Unieścia został odnaleziony martwy waleń. W piątek, 15 listopada Błękitny Patrol WWF Polska wypatrzył 7-metrowego, wieloryba prawdopodobnie z gatunku butelkonosych.

Martwe zwierzę miało być od razu przewiezione do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, ale akcja wyciągania wieloryba nie udała się. Ssak ważący ponad tonę zostanie na plaży do poniedziałku.

Używano do tego celu ciężarówki z dźwigiem z Urzędu Morskiego w Słupsku. Martwe zwierzę przesunięto kilka metrów w głąb lądu. Stało się to dopiero po udzieleniu pomocy przez przyglądającego się operacji kierowcy terenowego samochodu. Wieloryba nie udało się jednak załadować na ciężarówkę.

Nie wiadomo, w jaki sposób wieloryb znalazł się w Bałtyku, bo ten gatunek żyje w Morzu Północnym. Prawdopodobnie przez Cieśniny Duńskie dostał się na Bałtyk.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: Dziś 11:36
  łączna liczba komentarzy: 19
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik