nasze media MGN 05/2024
dodane 13.11.2013 11:01

Barbara w obiektywie

„Gość Niedzielny” wraz z Parkiem Tradycji – oddziałem Siemianowickiego Centrum Kultury ogłaszają konkurs fotograficzny „Św. Barbara nam najbliższa”.

Zdjęcia prezentujące wizerunki patronki górników należy nadsyłać na adres Siemianowickie Centrum Kultury ul. Niepodległości 45, 41-106 Siemianowice Śląskie do 18 listopada. Prace konkursowe powinny być zamieszone na płycie CD/DVD (opisane według wzoru: imię_nazwisko_tytuł pracy) wraz z prawidłowo wypełnioną kartą zgłoszenia. Każdy uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie 3 prace. W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu. Szczegóły na www.siemck.pl.

Zapraszamy do udziału. Nagroda główna: aparat fotograficzny o wartości 700 zł.

Nam najbliższa

Wniesieniem obrazu św. Barbary na znajdujący się w Parku Tradycji węglowy ołtarz zainaugurował działalność ponad rok temu ten wiodący w Siemianowicach Śląskich ośrodek kultury. Przed ołtarzem widzimy postać klęczącego górnika w stroju roboczym. Ale także przybywający tu na wydarzenia kulturalne zatrzymują się przed wizerunkiem św. Barbary w zadumie. Stale płonie tu ogień. Sztuczny co prawda, ale ile ognia ten obraz rozpala w ludzkich sercach, można zobaczyć we wzruszonych oczach turystów. Teraz, z okazji tradycyjnej Barbórki, Park Tradycji planuje ekspozycję zdjęć prezentujących św. Barbarę w najbliższej okolicy zamieszkania, pracy. Ale też tą najbliższą sercu, zobaczoną kiedyś na wakacyjnym wyjeździe, zatrzymaną na fotografii i… No właśnie, konkurs „Św. Barbara nam najbliższa” jest okazją, by tą fotografię wyciągnąć z szuflady, wysłać i może nawet wygrać nagrodę. Zachęcamy!

Oczywiście na Śląsku kult św. Barbary jest największy. Ale znajdujemy też jej wizerunki w kaplicach całego kraju. Konkurs „Św. Barbara nam najbliższa” ma właśnie pokazać, że stereotypowość wizerunku tej patronki nie może być ograniczana li tylko do naszego regionu i górnictwa.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..