nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Piotr Sacha

dodane 12.11.2013 12:19

Ibra znaczek

Czy ktoś jeszcze zbiera znaczki? Czy ktoś jeszcze nakleja je na koperty?

Kolekcjonerzy znaczków mają pewien kłopot. Coraz mniej osób pisze tradycyjne listy, czyli takie, które trzeba zakleić w kopercie z naklejonym znaczkiem. I oczywiście wrzucić do skrzynki pocztowej, a nie przeciągnąć myszką do ikonki-skrzynki… Ok., nie jest aż tak źle z naszą pamięcią, wciąż wiemy, do czego służą czerwone skrzynki przyczepione do budynków. Tak czy inaczej, zbieracze mają problem, bo znaczków, w codziennym użytku, zwyczajnie jest mniej.

Ale może dzięki temu taka kolekcja stała się bardziej elitarna, ekskluzywna… jakie by jeszcze znaleźć mądre słowa na literę e… po prostu ekstra! Bo kiedyś w każdej klasie był ktoś, kto miał setki znaczków w domu. A niektórzy nawet tysiące.

Do rzeczy. Znaczki znaczkami, a futbol futbolem. Co wspólnego ma doskonały napastnik Zlatan Ibrahimovic z pocztą? No właśnie – znaczek. Pod koniec marca w Szwecji do sprzedaży trafią znaczki pocztowe z jego podobizną. Podobno będzie nawet pięć rodzajów znaczków z imieniem Zlatan.

Czym zasłużył sobie Zlatan? Co za pytanie… Niedawno strzelił w Lidze Mistrzów cztery gole w jednym meczu. W PSG w lidze francuskiej ma na razie osiem trafień. Jest w gronie kandydatów do Złotej Piłki FIFA i wśród nominowanych do nagrody FIFA im. Ferenca Puskasa za najładniejszą bramkę roku. Zresztą, Ibra jest piłkarskim geniuszem. I kropka… to znaczy – i znaczek.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione