nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019
dodane 08.11.2013 10:07

Dzień misyjny w MG 4

W środę 30 października br. w Miejskim Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich odbyło się spotkanie z misjonarzem O. Stefanem Kukułą SVD /Werbistą

Podczas spotkania O. Stefan przybliżył młodzieży posługę misyjną oraz życie ludzi, 
wśród których posługiwał. W Argentynie pracował 9 lat, w Urugwaju 16, w Rosji 5 lat, w Chile 2,5 roku. Przyniósł on ze sobą wiele ciekawych eksponatów, które można było podziwiać.

Tego dnia gimnazjum odwiedzili też uczniowie z Miejskiej Szkoły Podstawowej
nr 13 z Piekar Śląskich wraz z p.Ewą Październiok, którzy zwiedzali wystawę misyjną znajdującą  się w auli szkoły. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Misjonarzem. Zaś w szkolnej stołówce pod okiem p.Ewy Binko i p.Eweliny Romaldowskiej  w rytmach boliwijskich przygotowywały „sałatkę egzotyczną” J

Gimnazjaliści postanowili włączyć się w  pomoc misjom.

Do końca listopada zbieramy w szkole: stare telefony komórkowe, zużyte znaczki pocztowe, środki czystości (oryginalnie zamknięte), które można przynosić do katechetów p.Anny Gajdzik i ks. Bartłomieja Szymczaka organizatorów Dnia Misyjnego w MG 4.

   

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  JanekP
  ostatnia aktywność: 18.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik