nasze media MGN 07/2024

PAP

dodane 27.10.2013 10:19

Mamy trenera!

Adam Nawałka został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski.

Obejmie funkcję 1 listopada. Zastąpił Waldemara Fornalika, pod którego wodzą biało-czerwoni nie awansowali do finałów mistrzostw świata.

"Jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Zadanie reprezentacji i nowego selekcjonera jest oczywiste zakwalifikować się do finałów mistrzostw Europy 2016 we Francji" - powiedział po podpisaniu umowy z Nawałką prezes PZPN Zbigniew Boniek, cytowany na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Do "portretu idealnego kandydata" najlepiej pasował Nawałka, który był jednym z asystentów Holendra Leo Beenhakkera i miał udział w awansie do finałów Euro 2008. Później trenował GKS Katowice, a niemal od czterech lat pracuje w Górniku. Obecnie w ekstraklasie nie ma szkoleniowca z dłuższym stażem w jednym klubie.

Według zapewnień władz klubu z Zabrza, Nawałka będzie prowadził ten zespół jeszcze do 18 grudnia, a więc meczu z Legią Warszawa w 1/8 finału Pucharu Polski.

Nawałka znany jest z twardej ręki wobec swych zawodników, potrafi wytknąć im błędy zaraz po przeprowadzonej zmianie, tuż przy linii bocznej boiska.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..