nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 26.10.2013 23:31

Efektywna nauka

Jestem w 3 klasie gimnazjum, ale nie wiem jak się uczyć. Jestem załamana, bo dotarło do mnie, że jedyne co potrafię, to wykuć regułkę. Z przedmiotów ścisłych mam fatalne oceny, mimo że się uczę. Nie wiem, jak sie efektywnie uczyć. Chciałabym mieć dobre oceny, a nie potrafię ich zdobyć. Gimnazjalistka

Podejrzewam, że masz zaległości z poprzednich lat i teraz wychodzą na jaw braki. Skoro nauczysz się regułek, to już jest coś. Niektóre osoby i z tym mają problem. Czyli głowa do góry, optymistyczne spojrzenie na świat. Zastanów się uczciwie, ile wynosisz z lekcji. Ogromnie ważne jest, by uważać na lekcjach, by się zgłaszać, bo takie osoby bardzo dużo zapamiętują i to bez wysiłku. Jeśli czegoś nie rozumiesz, od razu pytaj. Pytaj nauczyciela, pytaj rówieśników. Przekonasz się, że coraz więcej będziesz rozumiała. Jeśli w klasie jest mądra i koleżeńska dziewczyna, poproś ją przez jakiś czas o małą chociaż pomoc, bo pewnie masz już drobne zaległości. Trzeba by to uporządkować. Po powrocie ze szkoły jak najszybciej rób zadania pisemne. A potem wkładaj książki i zeszyty na następny dzień, ale przed włożeniem przeglądaj je dokładnie. Czytaj po kilka razy, powtarzaj Nie pozwalaj sobie na zaległości. Ucz się z lekcji na lekcję, a nie przed sprawdzianem lub pytaniem. Zastanów się, czy jesteś wzrokowcem czy słuchowcem. Jeśli wzrokowcem, to pisz sobie notatki do powtórek, a jeśli słuchowcem, to czytaj wszystko na głos. Gdy siedząc nad lekcjami czujesz, że jesteś zmęczona, to zrób szybką przerwę. Żartuj, ruszaj sie, sprzątnij coś,  pobiegaj, wyjdź z psem. Daj sobie termin do Bożego Narodzenia- intensywna nauka, zero zaległości, zawsze obecna, aktywna, uśmiechnięta i zadowolona z siebie i z życia.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione