nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 10.10.2013 21:06

Więcej luzu

Jestem bardzo spięta i bardzo się staram być w porządku wobec wszystkich, być lubiana. Uśmiecham się, staram się być miła, koleżeńska, ale brakuje mi luzu. Niektóre dziewczyny są swobodne, naturalne, a ja siebie ciągle kontroluję, czy dobrze wypadam itd. 15-latka

To się wiąże z dojrzewaniem. Wszystko analizujesz, chcesz dobrze wypaść. Otóż powtarzaj sobie codziennie słowa psalmu "dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie." Chociaż to typowo kobieca cecha, że w kółko wszystko analizujemy i to szczegółowo, ale staraj się nad tym trochę panować. Najlepiej śmiej się z tego. Im więcej będziesz się śmiała, kpiła z siebie, tym Ci będzie łatwiej. No i nie żądaj od siebie, byś cały czas miała dobry humor. To by było sztuczne. Nie można mieć dobrego humoru, gdy się dostanie gorszą ocenę. Napisałaś, że wszystkim się przejmujesz. To znaczy, że jesteś wrażliwa. Zwalczaj to też poczuciem humoru. A najwyższy poziom humoru to kpina z samej siebie. Próbuj, ucz się tego. A gdy Ci smutno, to się rozejrzyj, poszukaj kogoś, komu jest ciężej i z nim pogadaj, pomóż mu. Gdy się odwróci od siebie uwagę, to jest łatwiej.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione