nasze media Najnowszy numer MGN 12/2019
dodane 06.10.2013 18:41

Jesienna "depresja"

Ma pani może jakąś radę na jesienną ,,depresję''? To, co jest za oknem, mnie dobija. Po za tym, nie można przecież ciągle siedzieć na Facebooku jak ja to robię? Nastolatka

Nie nudź się, bo nuda wykańcza, a życie jest tylko jedno, warto je pięknie i dobrze przeżyć. W październiku polecam nabożeństwa różańcowe, krótko, pięknie, pożytecznie. Pamiętam taką klasę, gdzie większość umawiała się na różaniec, potem się odprowadzali wśród śmiechów, trwało to drugie tyle. To była wspaniała młodzież.

Koniecznie wejdź na www.marzycielskapoczta.pl Poczytaj, zorganizuj sama lub z koleżankami pisanie listów do chorych dzieci. W niektórych szkołach to są to stałe grupy. Jeśli tylko będzie słoneczny dzień, to koniecznie wychodź z domu lub odrabiaj lekcje w najbardziej słonecznym pokoju. Chłoń każdą chwilę słońca. Ważne, byś miała w pokoju, czy w kuchni, tam gdzie dużo przebywasz, jak najlepsze oświetlenie. Poszukaj swoich pasji. Może przepisy pani Doroty z blogu www.mojewypieki.com. Pisała mi dziewczyna, że specjalizuje się w ozdobnych mufinkach, przynosi do szkoły, inne dziewczyny też się wciągnęły, mają nawet dzień sprzedaży na cele charytatywne. Wśród młodych ludzi bardzo popularne jest gotowanie oryginalnych potraw. Internet jest pełen porad dla hobbystów, tylko szukać. Lada tydzień można zacząć samodzielnie produkowac świąteczne ozdoby. Nic tak człowieka nie nastraja pozytywnie jak dobra książka. Zarówno w rodzinie jak i wśród znajomych panuje opinia, że na depresje najlepsze są powieści Musierowicz. Kanapa, kocyk, herbata i książka- sam miód. Właśnie przeczytałam, że na całym świecie bardzo rośnie czytelnictwo książek, tylko w Polsce spada. A nic tak nie rozwija człowieka jak czytanie. Tego nie zastąpi żaden film ani żadna gra czy portal. Zapraszaj koleżanki, jeśli możesz. Grajcie w gry planszowe, są teraz bardzo modne. Razem pieczcie, gotujcie, urządzajcie wieczory sałatkowe, inne.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • piesio321
  07.10.2013 20:04
  czasem tewz tak mam:)
  doceń 0
 • Olka
  14.10.2013 12:11
  Światłoterapia jest dobra na takie dolegliwości. Ja niedawno odkryłam słuchawki do światłoterapii i bardzo mi się nastrój poprawił.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione