nasze media Najnowszy numer MGN 03/2020

Piotr Sacha

dodane 12.09.2013 10:54

Pan ambasador

Ambasador to człowiek reprezentujący swoje państwo na terenie innego państwa. Ale ambasador to również tytuł honorowy. A taki ambasador ma honor na przykład reprezentować organizację pomagającą dzieciom w potrzebie.

Mowa tu o ambasadorze dobrej woli UNICEF. Najpierw trzeba rozszyfrować ten skrót w polskiej wersji: Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom. Takich ambasadorów wybiera się wśród sławnych osób – piosenkarzy, aktorów czy na przykład sportowców – po to, aby promowali programy z pomocą dla dzieci w różnych zakątkach świata. Czasem takie znane osobistości jadą tam, gdzie jest głód lub zagrożenie wojną, żeby zwrócić uwagę na problemy najmłodszych.

Co łączy zatem Davida Beckhama, Leo Messiego, Shakirę, Selenę Gomez i Dirka Nowitzkiego (na zdjęciu)? Wszyscy są ambasadorami UNICEF. I jeszcze wielu, wielu innych.
 


 

« 1 »

TAGI: AMBASADOR, UNICEF

oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17