nasze media Najnowszy numer MGN 03/2020
dodane 11.09.2013 23:24

Podziękowanie za zakochanie

Słuchałam niezbyt uważnie jakiejś audycji. Potem skupiłam się, bo tematem były grzechy przeciwko pierwszemu przykazaniu. I nagle naszła mnie myśl, że czy czasem wielkie zakochanie to nie jest grzech? Bo przecież on jest dla mnie tak bardzo, bardzo ważny. Ale z drugiej strony, jeśli jestem zakochana w człowieku, a jednocześnie dziękuję Bogu i mam świadomość, że to wszystko jest Jego darem, to chyba jestem w porządku wobec Boga? Licealistka

Ksiądz Twardowski napisał: "kochać człowieka, by dążyć do Boga". On też podkreślał, że zakochani są bliżej Boga, bo doświadczają cudu Miłości. A jeśli masz świadomość, że spotkanie z tą właśnie osobą to Boży dar i za ten dar dziękujesz- to wszystko w porządku. Sądzę, że wszystko jest u Ciebie dobrze poustawiane, cała hierarchia wartości. Po wielu latach człowiek ciut inaczej to sobie w głowie układa. A w tej chwili trwa pewnie euforia, radość, oszołomienie i przekonujesz sie, co to znaczy, że Bóg jest Miłością- tą najdoskonalszą, pełną. Doświadczasz teraz konkretnie Bożej Miłości i Bożej radości. Nie należy tego hamować, węszyć wszędzie coś niebezpiecznego. Kto kocha, temu łatwiej zrozumieć Bożą Miłość, łatwiej być otwartym na świat i ludzi.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17