nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 05.09.2013 21:21

Przemóc nieśmiałość

Pierwsze dni w nowej szkole były straszne. Do nikogo się nie odezwałam, nie potrafię powiedzieć nawet cześć. Przerażają mnie te pijące, palące, wymądrzające się osoby. Jak się przemóc, jak się odnaleźć w tej nowej klasie? Gimnazjalistka

Musierowicz w jednej ze swoich książek, chyba w "Kalamburce" podaje prosty sposób na Twój problem. Otóż należy wejść do klasy i rozejrzeć się wokoło, dostrzec osobę bardziej nieśmiałą i pomóc jej! Powiem Ci też, że te pijące, przeklinające, palące są bardzo głośne i ma się wrażenie, że wszyscy są tacy. A ich wcale nie jest tak dużo, oni też się boją. Wchodź do szkoły z lekkim uśmiechem, nie garb się i koniecznie mów "cześc", No już więcej nie żądam ,ale to zwyczajne cześć musisz powiedzieć, bo trudno bez tego cokolwiek zacząć. Pod koniec przerwy podejdź do kogoś i zapytaj, czy możesz z nią, nim usiąść. Podchodź i mów swoje imię, zapytaj o imię tej drugiej osoby. Idąc do szkoły miej w głowie obraz pięknego miejsca, wesołego zdarzenia i miłej osoby. Takie coś bardzo pomaga, bo mięśnie twarzy są rozluźnione i jest się bardziej optymistycznym.
.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione