nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Gabriela Szulik

dodane 27.08.2013 15:06

Gdzie i kiedy przyjedzie papież?

Przygotowania rozpoczną się w Niedzielę Palmową. Wtedy papież Franciszek przekaże nam krzyż ŚDM.

Na zakończenie Światowych Dni Młodych w Brazylii papież Franciszek zaprosił wszystkich na kolejne spotkanie w 2016 roku do Krakowa.

O tym przede wszystkim rozmawiali biskupi na Jasnej Górze 26 sierpnia. Nasze duchowe przygotowania rozpoczną się już 13 kwietnia, czyli w przyszłoroczną Niedzielę Palmową, kiedy to papież Franciszek przekaże nam krzyż Światowych Dni Młodzieży. To krzyż, który młodzież ofiarowała Janowi Pawłowi II podczas obchodów Roku Świętego w 1983 r. Najpierw przez rok przebywał w Bazylice św. Piotra, a potem papież przekazał go organizatorom Światowych Dni Młodzieży. Krzyż od Niedzieli Palmowej będzie wędrował przez wszystkie polskie diecezje. W każdej pozostanie przez około 20 dni..

Biskupi zaproponują, by papież odwiedził Gniezno, Poznań, jako że w 2016 r. roku mija 1050 lat od chrztu Polski, Częstochowę, bo będzie to 25. rocznica pierwszych ŚDM i stolicę Polski – Warszawę.

Jeśli chodzi o termin, to prawdopodobnie będzie to druga połowa lipca, bo że w sierpniu w Polsce odbywają się tradycyjne piesze pielgrzymki na Jasną Górę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..