nasze media Najnowszy numer MGN 07/2019

Gabriela Szulik

dodane 26.08.2013 14:09

Spotkanie na Trójstyku

Niedaleko Jaworzynki w Beskidzie Śląskim łączą się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji.

Niedaleko Jaworzynki w Beskidzie Śląskim łączą się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. W tym miejscu, zwanym Trójstykiem, od kilku lat w sierpniu spotykają się okoliczni mieszkańcy z Hrčavy, Istebnej i Čiernego. Tak było też w minioną sobotę 24 sierpnia. – Z roku na rok jest nas więcej – cieszą się miejscowi. – Przyjeżdżają nie tylko nasi, ale z całego województwa.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w intencji jedności i pokoju pod przewodnictwem biskupów. – Jeszcze kilkanaście lat temu – mówił biskup z Czech – w tym miejscu było rozorane pole, zasieki, bariery i nikomu do głowy nawet nie przyszło, że będziemy się tu razem modlić. To znak dla całej Europy. Na tym powinno polegać jednoczenie, bo najważniejsze, co nas łączy – mówił biskup – to wiara i wspólne chrześcijańskie korzenie. Tam, gdzie brakuje Jezusa, tam pojawiają się problemy, rośnie nienawiść, zło i gniew. Prawdziwą nadzieją dla Europy jest Chrystus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 12.08.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 24.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 111
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione