nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Gabriela Szulik

dodane 20.08.2013 19:31

Matka Boża jedzie do Ameryki

Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej w ramach pielgrzymki "Od oceanu do oceanu" w obronie życia wyrusza znowu w drogę.

W środę, 21 sierpnia 2013 r. Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej peregrynująca przez świat w obronie życia, jedzie do Ameryki.

Za ocean wyrusza samolotem z Gdańska i przez Monachium leci do Waszyngtonu.

Już 24 sierpnia zostanie powitana w najstarszej parafii katolickiej w Ameryce na wyspie św. Klemensa, w stanie Maryland.

Wizyta Matki Bożej w USA potrwa do 1 listopada. W tym czasie Maryja odwiedzi najpierw zachodnie wybrzeże, potem przejedzie na Zachód i powędruje wzdłuż Pacyfiku. W Waszyngtonie weźmie udał w Marszu Życia. W ramach pielgrzymki „od Oceanu do Oceanu” – tym razem od Atlantyku po Pacyfik odwiedzi kilka miast w Kanadzie.

Ikona od początku swej pielgrzymki była zabezpieczana podczas podróży w specjalnej skrzyni. Razem z Ikoną skrzynia waży 54 kg a wg przepisów międzynarodowych bagaż podręczny nie może przekroczyć 45 kg. Żeby więc nie nadawać Ikony jako cargo, czyli zwyczajnej, przerzucanej z innymi rzeczami, przesyłki lotniczej, trzeba było zrobić nową aluminiową, lekką skrzynię. W tropiku, w Ameryce Środkowej będzie to dla Ikony dużo lepsze, bo drewno mogłoby pleśnieć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..