nasze media Najnowszy numer 11/2019

Gabriela Szulik

dodane 20.08.2013 19:31

Matka Boża jedzie do Ameryki

Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej w ramach pielgrzymki "Od oceanu do oceanu" w obronie życia wyrusza znowu w drogę.

W środę, 21 sierpnia 2013 r. Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej peregrynująca przez świat w obronie życia, jedzie do Ameryki.

Za ocean wyrusza samolotem z Gdańska i przez Monachium leci do Waszyngtonu.

Już 24 sierpnia zostanie powitana w najstarszej parafii katolickiej w Ameryce na wyspie św. Klemensa, w stanie Maryland.

Wizyta Matki Bożej w USA potrwa do 1 listopada. W tym czasie Maryja odwiedzi najpierw zachodnie wybrzeże, potem przejedzie na Zachód i powędruje wzdłuż Pacyfiku. W Waszyngtonie weźmie udał w Marszu Życia. W ramach pielgrzymki „od Oceanu do Oceanu” – tym razem od Atlantyku po Pacyfik odwiedzi kilka miast w Kanadzie.

Ikona od początku swej pielgrzymki była zabezpieczana podczas podróży w specjalnej skrzyni. Razem z Ikoną skrzynia waży 54 kg a wg przepisów międzynarodowych bagaż podręczny nie może przekroczyć 45 kg. Żeby więc nie nadawać Ikony jako cargo, czyli zwyczajnej, przerzucanej z innymi rzeczami, przesyłki lotniczej, trzeba było zrobić nową aluminiową, lekką skrzynię. W tropiku, w Ameryce Środkowej będzie to dla Ikony dużo lepsze, bo drewno mogłoby pleśnieć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 11.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 6
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione