nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

dodane 01.08.2013 12:33

Zostań jurorem festiwalu

Weź udział w młodzieżowym konkursie filmowym kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”

Nagraj dwuminutowy film i pojedź jako juror na festiwal filmowy do Gdyni. Zgłoszenia do 15 sierpnia.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ma od 15 do 19 lat. Wystarczy nakręcić dwuminutowy film, nawiązujący do jednego z motywów kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”, której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Jej hasłami są: bunt, tożsamość, konsumpcjonizm, empatia,  wielokulturowość.  Czekamy na oryginalne pomysły, zarejestrowane kamerą, choćby w telefonie komórkowym, laptopie czy aparacie fotograficznym. Film może mieć dowolną formę: być zapisem osobistych zwierzeń, etiudą, teledyskiem.

Na stronie ogladamczujemysle.blogspot.com oglądać można już kilkanaście konkursowych filmów. Ich autorzy ambitnie potraktowali wyzwanie nadsyłając profesjonalnie zrealizowane animacje, małe fabuły i autorskie wideoklipy.

Filmy konkursowe przesyłać można e-mailem na adres konkurs@goculture.pl. Zwycięzca pojedzie na 38. Gdynia – Festiwal Filmowy, który trwać będzie od 9-14 września. Obejrzy filmy konkursowe, weźmie udział w obradach młodzieżowego jury i przyzna specjalną nagrodę. Będzie też okazja zajrzeć za kulisy festiwalu, spotkać największe gwiazd polskiego kina i publikować autorskie relacje z wydarzenia na blogu kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”.

Na autora najczęściej oglądanego filmu konkursowego czeka specjalna Nagroda Internautów - książki o kinie oraz pakiet filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć na stronach: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz www.nhef.pl. i  www.filmotekaszkolna.pl.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, inicjator ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjno „Oglądam, czuje, myślę – młodzi w kinie”, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Gdynia Festiwal Filmowy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..