nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI

dodane 01.08.2013 11:06

Reprezentacja Bosko Cup

Najlepsi młodzi piłkarze, wybrani z grona uczestników Turnieju Bosko Cup, stworzyli reprezentację ministrantów diecezji bielsko-żywieckiej.

Drużyna będzie trenować w połowie sierpnia w Brennej na Śląsku Cieszyńskim, a 16 sierpnia, w rocznicę urodzin św. Jana Bosko, rozegra w Oświęcimiu pierwszy oficjalny mecz z reprezentacją szkoły salezjańskiej. Trenerem kadry jest Marcin Michalik, który na co dzień trenuje piłkarzy Beskid Skoczów.

Jak wyjaśnia ks. Marcin Pomper, główny organizator turnieju Bosko Cup, w ten sposób młodzi sportowcy włączają się w trwającą w diecezji peregrynację relikwii świętego i patrona piłkarskiego turnieju. „To także kolejny krok do przodu w rozwoju turnieju, który od pięciu sezonów jest rozgrywany w naszej diecezji” – zaznacza kapłan i przypomina, że w edycji halowej Bosko Cup staje się przepustką do Mistrzostw Polski, na których zwycięzca reprezentuje diecezję na Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej.

„Nasza diecezja staje się ewenementem kraju. Nie znalazłem informacji o tym, że w innych diecezjach są takie reprezentacje. Zatem śmiem twierdzić, że to nasza reprezentacja ministrantów będzie pierwszą diecezjalną reprezentacją. Mamy więc powody do radości" – mówi ks. Pomper.

 


 

« 1 »

TAGI: MINISTRANCI

oceń artykuł Pobieranie..