nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

KAI

dodane 01.08.2013 11:06

Reprezentacja Bosko Cup

Najlepsi młodzi piłkarze, wybrani z grona uczestników Turnieju Bosko Cup, stworzyli reprezentację ministrantów diecezji bielsko-żywieckiej.

Drużyna będzie trenować w połowie sierpnia w Brennej na Śląsku Cieszyńskim, a 16 sierpnia, w rocznicę urodzin św. Jana Bosko, rozegra w Oświęcimiu pierwszy oficjalny mecz z reprezentacją szkoły salezjańskiej. Trenerem kadry jest Marcin Michalik, który na co dzień trenuje piłkarzy Beskid Skoczów.

Jak wyjaśnia ks. Marcin Pomper, główny organizator turnieju Bosko Cup, w ten sposób młodzi sportowcy włączają się w trwającą w diecezji peregrynację relikwii świętego i patrona piłkarskiego turnieju. „To także kolejny krok do przodu w rozwoju turnieju, który od pięciu sezonów jest rozgrywany w naszej diecezji” – zaznacza kapłan i przypomina, że w edycji halowej Bosko Cup staje się przepustką do Mistrzostw Polski, na których zwycięzca reprezentuje diecezję na Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej.

„Nasza diecezja staje się ewenementem kraju. Nie znalazłem informacji o tym, że w innych diecezjach są takie reprezentacje. Zatem śmiem twierdzić, że to nasza reprezentacja ministrantów będzie pierwszą diecezjalną reprezentacją. Mamy więc powody do radości" – mówi ks. Pomper.

 


 

« 1 »

TAGI: MINISTRANCI

oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione