nasze media Najnowszy numer MGN 02/2020
dodane 31.07.2013 22:20

Chcę się zmienić

Jestem katoliczką, ale w mojej małej klasie mnie nie akceptują, dokuczają mi. Myślałam, że w gimnazjum znajdę koleżankę, ale dziewczyny z mojej klasy rozmawiają z tamtymi dziewczynami na mój temat. Teraz gdy mija mnie jakaś z dziewczyn z tamtej szkoły, śmieją się ze mnie. Nie mogę odzwyczaić się od przeklinania. Kiedyś byłam lubiana, bo dokuczałam innym , przeklinałam , ściągałam i pyskowałam nauczycielom. Chcę się zmienić! Ale to dla mnie trudne. Jak mam znaleźć motywację do nauki i jak zdobyć pewność siebie? Co mam im powiedzieć, gdy mi dokuczają? W dodatku nie jestem szczupła, co nie poprawia mojej sytuacji. Trzynastolatka

Dokuczanie to oznaka, że one nie czują się pewnie i tylko przez dokuczanie poprawiają swoją samoocenę. Okropne to jest. Zachowuj się jak katoliczka: pogodna, życzliwa, pracowita, uczciwa i nie używająca wulgaryzmów. Stań przed lustrem, uśmiechnij się serdecznie, zobacz, jak wtedy wyglądasz, a potem zrób ponurą i wściekłą minę. I to zadanie od jutra- pogoda ducha w uśmiechu i w sercu. Od pierwszego dnia w gimnazjum ucz się rzetelnie. Najważniejsze, by się nie zrobiły zaległości. Wracasz ze szkoły, robisz zadania pisemne, przerwa i potem nauka ustna, czytanie. Najważniejsze, by nikomu z nauczycieli nie podpaść, raczej przeciwnie.
Jeśli chodzi o dokuczające dziewczyny to zapewniam, że wiele z nich też obawia się gimnazjum. Wejdź do klasy, rozejrzyj się, podejdź do dziewczyny, która będzie sama, zagadaj do niej. Jeśli nowe koleżanki już teraz się z Ciebie śmieją, to zatrzymaj się i spokojnie się zapytaj, czy one kierują się plotkami i dlaczego tak robią. Jeśli powiedzą coś głupiego lub wulgarnego- powiedz "bardzo to dziwne", wzrusz ramionami i odejdź. Ale jeśli spotkasz tylko jedną z nowej klasy, podejdź, przedstaw się, powiedz, że chyba trzeba skończyć z dziecinnym dokuczaniem. Uda się lub nie.
Bardzo ważna jest nauka. Bo jeśli będziesz miała dobre oceny, to Cię będą bardziej szanowały. Czasami pomaga, gdy ktoś jest bardzo dobry z jednego przedmiotu. Albo przydaje się, gdy ktoś jest dobry w sporcie, chodzi na trening,i jeździ na szkolne zawody. Daj sobie zakaz przeklinania. Jeśli wyskoczy Ci wulgaryzm, to potem sama daj sobie karę i po cichu powiedz jakieś inne zamienne słowa. Wulgaryzmy to uleganie modzie, wygodnictwo i lenistwo. Masz jeszcze miesiąc wakacji Ogranicz słodkie napoje, ogranicz słodycze, włącz się we wszystkie prace wymagające dużego wysiłku, a stracisz kilka kilogramów. Ale zapewniam Cię, że dokuczają Ci nie dlatego, że jesteś wierząca, ani dlatego, że masz kilka kilogramów więcej. Po prostu w Twoim zachowaniu i psychice pojawił się jakiś sygnał, że mogą sobie pozwolić. Nikogo się nie obawiaj, uśmiechaj się, bądź życzliwa, wesoła, a przede wszystkim polub siebie z całego serca. Jeśli Ty będziesz z siebie zadowolona, to inni też Cię polubią.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019