nasze media Najnowszy numer MGN 12/2019
dodane 28.07.2013 20:33

Spojrzeć ludziom w oczy

Nie potrafię zaufać ludziom. Wydaje mi się, że każdy ocenia mnie krytycznie, że się ze mnie śmieje, szydzi ze mnie. Dlatego nie potrafię wymieniać z kimś spojrzeń, a już najgorzej, gdy spogląda na mnie chłopak. Starszy brat jest otwarty, ma tylu znajomych, a ja tylko kilka koleżanek. Tak bym się chciała otworzyć na ludzi, spoglądać na nich i odbierać ich spojrzenia bez stresu. Maturzystka

Wyjdź jutro spokojnie z domu i przyglądaj się ludziom. Może nawet usiądź na przystanku? Może ktoś do Ciebie zagada, o coś zapyta. Zapewniam Cię, że ludzie nie patrzą na Ciebie krytycznie. Uśmiechaj się do ludzi! Zacznij od dzieci. Czasami nudzą się w kolejkach do kasy, czasami czekają przed sklepami lub właśnie na przystankach. Ćwiczenie odwagi zacznij od najmłodszych. Czy mogłabyś poprosić brata, by Cię wciągnął w swoje towarzystwo, by Cię gdzież ze sobą kilka razy wziął? Pewnie teraz koleżanki się umawiają, wymieniają informacjami kto gdzie będzie studiował. Koniecznie idź na takie spotkania i trenuj- spojrzenia, uśmiechy. Może pojawi się chłopak- przekonaj się, że nic złego się nie stanie! Podczas najbliższej rozmowy z dziewczynami- wsłuchuj się w ich słowa ipatrz na nie z taką specjalną uwagą. Ludzie to lubią, bo to oznacza, że uważnie słuchasz. Zacznij od dziewczyn, a gdy będzie okazja, to spojrzyj i na chłopaka. Módl się, czytając Biblię, znajdziesz tam konkretne wskazówki. Polecam psalmy, tam znajdziesz obraz Twoich problemów. Na dzisiaj w liturgii jest psalm w sam raz dla Ciebie. Oto fragment: „Odmień znowu nasz los, Panie, jak odmieniasz strumienie na Południu. Ci, którzy we łzach sieją, żąć będą w radości. Idą i płaczą niosąc ziarno na zasiew, lecz powrócą z radością niosąc swoje snopy.”

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione