nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

PAP

dodane 17.07.2013 10:31

Pomnik Iniesty

Pomocnik Barcelony Andres Iniesta doczeka się własnego pomnika. Powstanie w miejscowości Fuentealbilla, gdzie piłkarz się urodził.

Z inicjatywą wystąpiła federacja kibiców Barcelony w Castilli La Manchy. Jej celem jest uhonorowanie 29-letniego pomocnika za wszystko, co zrobił dla klubu, zarówno na boisku, jak i poza nim.

"Iniesta wyróżnia się skromnością i pokorą, a także umiejętnością świetnej współpracy z innymi na murawie" - ocenił prezes federacji Daniel Peinado.

Przypomniał także wydarzenie z mistrzostw świata w 2010 roku w RPA, kiedy po zdobyciu bramki w finale z Holandią zawodnik zaprezentował koszulkę Daniego Jarque, zmarłego rok wcześniej piłkarza lokalnego rywala Barcelony - Espanyolu.

"Ten akt pamięci o przyjacielu w takim momencie ukazuje, jak wielkie Iniesta ma serce. Dlatego zasługuje na takie wyróżnienie" - wyjaśnił Peinado.

Iniesta sześciokrotnie wygrał z Barceloną hiszpańską ekstraklasę, ma także na koncie dwa krajowe puchary oraz trzy triumfy w Lidze Mistrzów. Jest także mistrzem Europy z 2008 i 2012 roku oraz świata z 2010.

Pomnik ma zostać odsłonięty 19 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..