nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 15.07.2013 10:32

Ikarus z klocków

Mateusz Wawrowski stworzył model prawdziwego autobusu Ikarus z klocków Lego. Budowa trwała 2 miesiące.

Model przedstawia autobus Ikarus 260.04. Całość została zbudowana z dostępnych w sklepach klocków LEGO.
Autobus to ponad 1500 elementów. Ikarus posiada malowanie obowiązujące w czasach PRL, czyli biało-czerwone i warszawskie oznaczenia, czyli herb miasta - syrenkę oraz numery taborowe. Posiada również na przodzie logo Ikarus. Model to nie przypadkowy pojazd. Jest to miniatura autobusu Ikarus 260.04 o numerze taborowym 289, który należy do Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie.
 
Autobus ma otwierane wszystkie drzwi oraz skrętną przednią oś. W środku autobusu znajdują się pasażerowie, którzy zajęli prawie wszystkie 22 miejsca siedzące dostępne w Ikarusie. Oczywiście nie mogło zabraknąć kierowcy, który siedzi w swojej kabinie i kieruje pojazdem. W kabinie ma do swojej dyspozycji kilka ważnych elementów: prędkościomierz, dużą kierownicę, gaśnicę, skrzynię biegów oraz kubek z ciepłą herbatą. Drzwi od kabiny się otwierają, kierowca może spokojnie wysiąść z autobusu.
Ikarus z klocków  
 
Ikarus 260.04 jest naprawdę ogromny, został zbudowany w skali 1:25, czyli został pomniejszony 25 razy. Ma 44 centymetry długości, 10 centymetrów szerokości i 12,4 centymetra wysokości.
 
Autobus Ikarus 260.04 bierze udział w konkursie LEGO Cuusoo: http://lego.cuusoo.com/ideas/view/38877 Potrzeba 10 tysięcy głosów. Jeśli tak się stanie, autobus zostanie wyprodukowany w formie zestawów LEGO przez firmę LEGO.
Byłaby to gratka dla nas wszystkich. Węgierski autobus w polskim malowaniu. Autobusy Ikarus 260.04 były produkowane na zamówienie PRL. Zachęcamy do głosowania, bo naprawdę warto. Może wkrótce Ikarus 260.04 będzie pierwszym polskim oficjalnym zestawem klocków LEGO, dostępnym na całym świecie.
Ikarus z klocków  
 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..