nasze media Najnowszy numer MGN 07/2019
dodane 04.07.2013 20:52

Alkoholizm w rodzinie

Ojciec coraz bardziej popada w alkoholizm. Mama coraz bardziej załamana. Siostra jednak potrafiła wezwać policję, gdy ojciec się awanturował. Był oburzony, że się na coś takiego zdobyła. Jestem zmęczona atmosferą w domu, płaczami mamy, zachowaniem ojca, pyskowaniem siostry. Jak się w tym odnaleźć? 15-latka

Nie musicie żyć według picia ojca. Czyli gdy trzeźwy jesteście radosne, gdy pijany, pogrążone w smutku. Siostra zachowała się mądrze, bo nie trzeba znosić awantur. Alkoholizm to choroba, którą można i trzeba leczyć. Jeśli ojciec tego nie chce, musicie się bronić. Obie z siostrą macie sie rozwijać, uczyć, bawić i śmiać się. Nigdy się za ojca nie wstydź, bo to jego wstyd, a nie Twój. Proś mamę, by nie załatwiała jego spraw, by nie ukrywała jego wpadek. Jeśli nawet tato nie przestanie pic, to Wy się możecie w miarę normalnie żyć, bez ciągłego oglądania się na niego. Jest bardzo wiele stron dla rodzin osób pijących, są spotkania dla rodzin alkoholików, tak zwane grupy wsparcia. Jeśli nie ma takich w okolicy, to informacje są na stronach. Jest wiele stron poświęconych przemocy w rodzinie, możecie żądać założenia niebieskiej książeczki i wtedy policja musi natychmiast przyjeżdżać i notować interwencję. Na stronach internetowych są bardzo konkretne wskazówki dla rodzin, może coś się przyda.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

                                                                            


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 12.08.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 24.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 111
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione