nasze media Najnowszy numer MGN 12/2019

Przemysław Kucharczak

dodane 03.07.2013 22:53

Ciemne Typy wyruszyły

Jest ich 50. Ruszyli do Turynu, by dotykać miejsc i chodzić śladami bł. Frassatiego.

Jest ich 50. Ruszyli do Turynu na liturgiczne wspomnienie bł. Piera Giorgia Frassatiego, czyli na 4 lipca.

To przede wszystkim młodzi ludzie z Katowic, Rybnika, Pszczyny, Piekar, z pojedynczymi osobami z Zagłębia i jednym chłopakiem z Nowego Sącza. Ruszyli rankiem 3 lipca z rybnickiego os. Nowiny. Jadą autokarem. – Na pomysł tego wyjazdu wpadliśmy z Towarzystwem Ciemnych Typów 28 kwietnia na Stożku. Ta grupa to około 100 uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły muzycznej w Katowicach, którzy się za siebie modlą i chodzą razem po górach – mówi ks. Krzysztof Nowrot, wikary parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku. – Ogłosiliśmy ten pomysł gdzie się dało i zebrała się grupa 50 chętnych na wyjazd.

Oprócz Mszy św. w turyńskiej katedrze, przy grobie błogosławionego, śląskie Ciemne Typy chcą w północnych Włoszech wędrować jego śladem. W programie jest czas na pomaganie chorym w szpitalu, na zwiedzanie redakcji dziennika „La Stampa” i, oczywiście, na wędrówki po górach. Po tych samych szczytach, po których chodził z założonym przez siebie Towarzystwem Ciemnych Typów bł. Pier Giorgio Frassati.

W Turynie będzie też czas na spotkanie z Wandą Gawrońską, siostrzenicą błogosławionego. Pani Wanda jest córką Włoszki (siostry Piera Giorgia) i Polaka.

Każdy z pielgrzymów dostał w kopercie inną intencję, w której ma się po drodze modlić. A wszyscy razem modlą się też w intencji Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione