nasze media Najnowszy numer MGN 12/2019

KAI/Gabriela Szulik

dodane 02.07.2013 16:36

Cud Jana Pawła II

Kardynałowie uznali cud za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Gdy potwierdzi to papież Franciszek, będzie można ogłosić go świętym.

Kardynałowie uznali cud za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II. Gdy ich decyzję potwierdzi papież Franciszek, Papież-Polak będzie można ogłosić świętym.

Według dziennika „La Repubblica” może do niej dojść w grudniu br.

Kongregacji do spraw Kanonizacji przedstawiono przypadek uzdrowienia, który z punktu widzenia medycyny jest za niewytłumaczalny. Komisja teologów stwierdziła, że doszło do niego dzięki wstawiennictwu Karola Wojtyły.

Włoska gazeta „La Repubblica” podaje, że cud wymagany do kanonizacji nastąpił już po beatyfikacji papieża w maju 2011 r. Podobno stało się to już wieczorem w dniu beatyfikacji. Gdy to uzdrowienie zostanie ujawnione, u wielu wywoła zdumienie - dodaje gazeta.

Choć decyzja, co do daty kanonizacji należy do papieża Franciszka, to niektórzy spodziewają się, że na zakończenie Roku Wiary mogą być kanonizowani dwaj papieże: bł. Jan XXIII i bł. Jan Paweł II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione