nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 01.07.2013 15:25

Paryski chór w Polsce

Chórzyści z Passy, jednej z dzielnic Paryża, w drugiej połowie lipca przyjadą do Polski. Po raz pierwszy odwiedzili Polskę ponad 20 lat temu.

Chórzyści z Passy, jednej z dzielnic Paryża, w drugiej połowie lipca przyjadą do Polski. Chór od początku swego istnienia regularnie występował za granicą (Niemcy, Anglia, Holandia, Dania i in.) Po raz pierwszy odwiedzili Polskę ponad 20 lat temu.

Les Petits Chanteurs de Passy to chór dziecięco-młodzieżowy w wieku od 8 lat należący do federacji Pueri Cantores, międzynarodowego stowarzyszenia na prawie papieskim, obecnego w 27 krajach na 5 kontynentach.

Chórzyści ćwiczą dwa razy w tygodniu (w sumie 5 i pół godziny). Oprócz tego chodzą na kurs techniki wokalnej (15 lub 30 minut na tydzień, zależnie od wieku), a raz do roku wyjeżdżają poza miasto na weekend szkoleniowy.

Swoje umiejętności prezentują podczas koncertów w ciągu roku i wakacyjnego tournée. W sumie to kilkanaście występów.

Podczas wakacyjnego tournée chórzyści maja okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Mali śpiewacy z Passy poznają też inne środowisko, inną publiczność, rozwijają się intelektualnie i duchowo. Poza tym dłużej przebywając ze sobą, jeszcze bardziej się zaprzyjaźniają.

Podczas tournée chórzystom towarzyszy zawsze kapelan, którym obecnie jest ks. Patryk Michalski, pallotyn pochodzący z Polski.

W tym roku chórzyści z Passy w drugiej połowie lipca przyjadą do Polski. Chór od początku swego istnienia regularnie występował za granicą (Niemcy, Anglia, Holandia, Dania i in.) Polskę chórzyści odwiedzili ponad 20 lat temu.

www.petits-chanteurs-passy.fr

Koncerty w Polsce

- niedziela 14 lipca, g. 18.00 - Pszczyna, kościół Podwyższenia Krzyża św.

- środa 17 lipca, g. 18.45 - Bielsko-Biała, kościół św. Andrzeja Boboli

- piątek 19 lipca, g. 18.30 - Kraków - Nowa Huta, kościół MB Pocieszenia, ul. Bulwarowa

- niedziela 21 lipca, g. 19.00 - Częstochowa, Dolina Miłosierdzia

- środa 24 lipca, g. 18.30 - Sosnowiec, kościół św. Łukasza Ewangelisty, ul. Radosna

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..