nasze media MGN 07/2024

gdansk.gosc.pl/Jan Hlebowicz

dodane 18.06.2013 13:30

Bibleing przed sopockim molo

- Cel Bibleingu to dawanie świadectwa wiary i propagowanie modlitwy Pismem Świętym - mówi Paulina Wiśniewska, uczestniczka wydarzenia.

Przed najdłuższym molo w Polsce 16 czerwca odbył się tzw. Bibleing. Jest to akcja ewangelizacyjna zapoczątkowana przez warszawskich jezuitów. Polega na czytaniu w ciszy Pisma Świętego w miejscach publicznych - możliwie najbardziej zaskakujących i zatłoczonych.

Punktualnie o godzinie 17.00 grupa młodych ludzi, którym towarzyszył o. Piotr Kropisz, usiadła w kółku plecami do siebie i w ciszy rozpoczęła czytanie Ewangelii. Biorący udział w akcji wzbudzili zainteresowanie przechodniów. - Wiele osób zastanawiało się czy czytamy książki. Część zauważyła, że jest to Pismo Święte. Prowokacyjne pytania, o które właśnie nam chodzi: "Czy ja medytuję Słowo Boże? Czy je znam? Czy mam odwagę publicznie przyznać się do swojej wiary?", zostały zasiane w sercach ludzi - komentuje P.Wiśniewska. Po ok. 15 minutach wszyscy wstali i podzieli się własną interpretacją przeczytanego fragmentu Ewangelii oraz osobistą refleksją na temat Bibleingu.

Informacja o następnej akcji pojawi się wkrótce na stronie: www.facebook.pl/BibleingGdansk. - Wszystkich, którzy nie boją się przyznać do wiary zachęcamy, aby przyszli z Pismem Świętym. Siądziemy w ciszy i będziemy rozważać Słowo Boże. Żadnych transparentów, żadnych haseł, żadnego zaczepiania ludzi - mówią organizatorzy.

Patronat nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny"

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..