nasze media MGN 07/2024

Gabriela Szulik

dodane 11.06.2013 13:25

Zdobywamy polskie zamki

Wakacje z przygodami będą mieli na pewno ci, którzy wyruszą w... Polskę i zabiorą ze sobą wakacyjny numer „Małego Gościa”.

Wakacje ciepłe, długie i z przygodami będą mieli na pewno ci, którzy wyruszą w... Polskę i zabiorą ze sobą wakacyjny numer „Małego Gościa”.

Być może nie będzie u nas tak ciepło jak na hiszpańskiej Ibizie, ale mogą to być wakacje z przygodami.

W wakacyjnym numerze „Małego Gościa” zamieszczona jest mapa Polski usiana kropkami i nazwami wielkich miast, i miejscowości, w większości chyba całkiem nieznanych. To miejsca, w których przed wiekami stały piękne zamki. Niektóre odbudowano w całości, inne w jakiejś części, a jeszcze inne pozostały w całkowitej ruinie.

Jeśli ktoś natrafi na ruinę zamku, wystarczy „Małego Gościa” otworzyć na str. 6 i 7 i zobaczyć, jak takie ruiny czytać. „Małego Gościa” trzeba zabrać na wakacje jeszcze z jednego powodu. Jest w nim specjalny dodatek z 9 zamkami wybranymi spośród setek pięknych zamków w Polsce. Oprócz dodatku z zamkami jest też 9 naklejek.

I tu redakcja ma dla czytelników propozycję.

Kiedy już ktoś dojedzie do zamku w Bytowie, Bolkowie, Niedzicy, Bobolicach, Grodźcu, Gołuchowie, Tykocinie, Reszlu albo Oporowie, trzeba przed zamkiem zrobić sobie zdjęcie z naklejką i przysłać je do „Małego Gościa”. Redakcja od razu zamieści zdjęcie na stronie internetowej. Oczywiście można też przysyłać zdjęcia sprzed innych pięknych polskich zamków.

Zdjęcia sprzed polskich zamków należy przysyłać na adres: maly@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..